rachunki

rachunki

Postprzez kasjopeja 20 sty 2011, o 14:25

ja mam dziwną sytuację z rachunkami. Mam pakiet pół roku internet i telefon za 2 zł, a potem 85zł/mc (czyli tak jak w reklamach z Kotem). W przeciwieństwie do innych osób na forum nie czekałam na aktywację, ściągneli mnie z TP-zamkneli sami tamtą umowę gdy się skończyła i niemal automatycznie przeszłam do netii. przez prawie pół roku (czyli to po 2zł/mc) nie przychodziły rachunki. Zadzwoniłam do nich i powiedzieli, że wystawią fakturę gdy uzbiera się kwota powyżej 25-30 zł. I przyszła, mimo że nie przekroczyłam limitu bezpłatnych połączeń wyższa niż powinna być. Później było już tylko gorzej. Zamiast 85zł BRUTTO określonych w umowie przychodziły rachunki na 85 zł plus 22% vat czyli razem 103 zł z groszami. Dzwoniłam, pytałam w salonie, odpowiadali, że wszystko jest tak jak powinno być a wyższe rachunki to pewnie za sprawą usługi bezpieczny internet (?!) która niby kosztuje 10 zł. Ale jeśli nawet to 85 + 10 i tak daje 95 a nie 103!!! I żeby nie było, bezpłatne limity (50 min.) nie są wykorzystywane w całości. Odłączyłam Usługę bezpieczny internet (która jest niby antywirusem, i której działania nie zauważyłam przez cały ten czas), bo mam własnego antywirusa. Za kolejny m/c przyszedł rachunek 53 zł - pomyślałam: zauważyli pomyłkę, a tu nic, w tym m/cu to samo. Już nie wiem co robić. Oni i tak powiedzą, że rachunek jest prawidłowy.
kasjopeja

Re: rachunki

Postprzez tribalwar 21 sty 2011, o 21:39

Nie chcę dublować wątków...
Poczytaj sobie ew. moje wpisy dot. rachunków. Wg mojego osobistego zdania system rozliczeniowy w Netii żyje swoim, bardzo specyficznym życiem.
Ja na poczatku miałem fakturę za instalację i rozmowy naliczone wg widzimisie tego czegoś. Potem reklamacja. Reklamacja reklamacji. Uznano mi reklamację, ale po paru miesiacach przyszła faktura wyrównująca temat finansowo tak, jak to sobie w Netii policzyli pierwotnie.
Powiem szczerze, że już dalej nie reklamowałem. Za mała kwota. Szkoda mi czasu na te małe przekręty.
Takie drobiazgi tworzą sumaryczny wizerunek firmy. Mnie nikt nie płaci za poprawianie czyjegoś wizerunku, czy pomyłki w wyborze systemu rozliczeniowego.

Jedyny sukces, po dwóch miesiącach korespondencji, to DWiW zamiast oferty pachnącej myszką i obniżka ceny na net.
Powiem tak - jak przystało na prawego obywatela - płacę awansem to, co wynika z mojego własnego systemu rozliczeń, ponieważ i tak nie widzę w netiaonline swoich aktualnych faktur.
Wynika z tego, że nie mam dodatkowych zobowiązań powyżej umownych 30 PLN. Mam nadzieję, że za 12 miesięcy nie zostanę zaskoczony jakiąś kolejną korektą rzeczywistości.

Pod względem rozliczeniowym TPSA była bardziej przewidywalna.

Myślę, że nie zaszkodzi jeśli zapytasz pisemnie o wyjaśnienia. Werbalnie coś więcej ustalisz tylko z ludźmi na Taśmowej.
Konsultanci z łapanki dotąd powodowali we mnie konieczność każdorazowego upewnienia się, że jeszcze nie jestem dotknięty starczą demencją.

Pozdrawiam
Tribalwar
tribalwar

Re: rachunki

Postprzez mala 14 mar 2011, o 17:03

Zajrzyj na drugą stronę fv, gdzie masz rozpisane za co płacisz (abonament internet, abonament telefon, bezpieczny internet, identyfikacja numerów, połączenia lokalne itd...). Wtedy będziesz wiedział, dlaczego rachunek jest większy niż miał być. Jak nie rozumiesz to napisz co masz naliczone i za co, postaram się wyjaśnić.
mala

Powrót do Usługi na linii (przewodowej) Netii