przejście z neti do tp, problemy

przejście z neti do tp, problemy

Postprzez todziox 5 wrz 2011, o 18:40

Witam. Obecnie korzystamy z usług neti, internet+telefon. Początkiem lipca zawitał do nas przedstawiciel tp z lepszą ofertą. No więc czemu nie, rodzice podpisali mu jakieś dokumenty ;/ i miał załatwić całe to przeniesienie. Mam nadzieję że to nie była umowa, przynajmniej żadnego dokumentu nam nie zostawił. Tak więc myślę ze było to jedynie wypowiedzenie umowy z netią. Co najgorsze dzisiaj dzwoni netia że umowa została wypowiedziana za pozno i zostanie naliczona opłata wyrównawcza :/. I teraz nie wiem co możemy zrobić aby uniknąć zbędnego kosztu, wszystko miało być przez tp załatwione na czas a jednak nie załatwili. Czy mam możliwość anulować wypowiedzenie umowy i nadal korzystać z usług neti ? a tp poprostu podziękować ? Czy już nic z tym nie mogę zrobić? Jak naliczana jest taka kwota wyrównawcza ?
todziox

Re: przejście z neti do tp, problemy

Postprzez mala 7 wrz 2011, o 18:52

Jak już to umowa mogła być wypowiedziana ZA WCZEŚNIE.

Jeżeli był przedstawiciel z TP i chciał załatwić przejście do TP to napewno była podpisywana umowa. Przy podpisywaniu trzeba podać date końca umowy w Netii. Jeżeli Twoi rodzice tego nie zrobili albo podali zła date to umowa mogla zostać wypowiedziana przedwcześnie. Opłata wyrównawcza za internet zwykle wynosi nie więcej niż 500 zł, za telefon najczęściej około 100 zł. W niektórych przypadkach jest więcej. Musiałbyś zadzwonić i zapytać ile wynosi OW bo to też zależy od tego ile pozostało do końca trwania umowy

jeżeli Twoi rodzice nie podali daty końca umowy w TP albo podali złą datę to TP nie będzie odpowiadało za przedwczesne wypowiedzenie umowy.

Jeżli nie jest jeszcze za późno to można spróbowac odstapić od rezygnacji w Netii. Ale w tym momecnie może się okazać, że TP naliczy karę, bo będzie to równoznaczne z zerwaniem umowy z TP
mala

Postprzez todziox 7 wrz 2011, o 21:07

Umowa nie została wypowiedziana za wcześnie lecz za późno, netia przedłużyła już umowę na następny rok, po czym zostało złożone wypowiedzenie umowy przez tp, a mieli je złożyć tak aby się obyło bez kosztów. Przedstawiciel tp miał w ręku naszą umowę z netia, a w niej datę końca umowy. Przedstawiciel tp powiedział coś w stylu, "mam nadzieję że państwo nie ulegnie przekonaniom neti i nie zmienią państwo decyzji co do przejścia do tp". Czy mówił by tak w przypadku gdyby miał podpisana umowę ? Poza tym nic nam nie zostawił, wszystkie papierki zabrał ze sobą i kazał czekać aż wszystko załatwią. Nie wiem już jak z tego wybrnąć.
todziox

Postprzez mala 8 wrz 2011, o 19:35

1. Netia sama nie przedłuża automatycznie umowy. Najwidoczniej umowa kończyła się i ktoś zadzwonił z Netii w celu przełużenia na co rodzice się zgodizli. Tak naprawde mogli oni nawet nie być do końca świadomi, że przedłużają umowę. Mogli też sami dzwonić wjakieś sprawie i konsultant przy okazji zapytał czy chca zmienić oferte.

Zawsze kiedy przechodiz się do innego operatora trzeba upewnić się do kiedy obowiazuje umowa, bo mozna ją przełużyc telefonicznie a poza tym w Netii umowy zawierane sa np na 24 miesiące ale ten okres liczy sie od aktywacji usług a nie od podpisania umowy, czyli wychodiz na to, że umowa kończy się około 25-26 miesięcy po podpisaniu umowy, o czym przedstawiciel z TP mógł nie poinformowac rodziców.

I tak jak pisała, nie ma czegoś takiego jak maliczenie Opłaty Wyrównawczej za ZBYT PÓŹNE wypowiedzenie umowy. no chyba, że chodiz o odstąpienie w ciągu 10 dni od podpisanej umowy albo odstapienie od przedłużenia, ale w przypadku Twoich rodziców z tego co piszesz to nie miało miejsca.

2. cytat: "Przedstawiciel tp powiedział coś w stylu, "mam nadzieję że państwo nie ulegnie przekonaniom neti i nie zmienią państwo decyzji co do przejścia do tp". Czy mówił by tak w przypadku gdyby miał podpisana umowę ?"

Jeżeli Netia dostaje od TP rozwiązanie umowy poniewaz klient Netii podpisął umowę z TP to dzwoni do takiego klienta aby namówić go na odstapienie od rezygnacji, czyli zrezygnowanie z umowy podpisanej z TP. można to zrobić telefonicnzie z konsultantem Netii tak więc nie widzę w tym zdaniu nic wskazującego na to, że PH nie zawarł z Twoimi rodzicami umowy :roll:

3. cytat: "Poza tym nic nam nie zostawił, wszystkie papierki zabrał ze sobą i kazał czekać aż wszystko załatwią. "

Trochę za bardzo ufasz przedstawicielom. Niektórzy PH zrobia wsyzstko aby zdobyc podpisaną umowę ponieważ oni dostają za to sporą kasę.
PH w Netii też czasami robią tak, że podsuwają umowy do podpisu a potem nie zostawiają kopii. Nie jestem tylko pewna jaki mają w tym cel. Być może chodzi o to, że taki klient myśli wtedy, że nic nie podpisał??
Nie możesz wierzyć we wszystko co powie przedstawiciel. Oni posuwają się to takich sztuczek aby klient podpisał umowę, że nawet sam być nie uwierzył. Ostatnio rozmawiałam z klientkom, której PH wmówił, że została wylosowana i jako jedna z nielicznych może zawrzeć umowę w Netii na Non Stop za 59,90 zł brutto. Klienta była wniebowzięta, ze coś wygrała, a przeciez umowę na Non Stop za taką cene może zawrzeć każdy :lol:

4. Co masz zrobić?
Nie gdybaj tylko najpierw dowiedz się jak sytuacja wygląda:
- czy w Netii jest jeszcze wystarczająco dużo czasu na odstąpienie od rezygnacji i jakie jest to OW, czasami jest śmieśnie niskie,
- czy TP naliczy karę jeżeli w Netii odstąpi sie od rezygnacji (tego trzeba dowiedzieć sie w TP)
- czy na umowie podpisanej z TP została podana data końca umowy (uwzględnaijąca to przedłużenie) i czy TP wypowiedziało umowe zgodnie z tą datą, która jest na umowie, czy zbyt wczesnie.

Obecnie według mnie masz zbyt mało informacji abys mógl cokolwiek zdziałac....Musisz być pewby terminów, tego, że TP ma podpisana umowę przez Twoich rodziców itp... Możesz nawet zadzownić do Netii i poprosić aby konsultant sprawdził, czy podpis na rezygnacji i tej umowie podpisanej jakieś 2 lata temu jest podobny.... PH czasami fałszują podpisy... :?
mala

Powrót do Usługi na linii TP