Problem z internetem 6 mb/s

Problem z internetem 6 mb/s

Postprzez wojt3k 31 gru 2010, o 14:47

Mam internet 6 mb/s z neti na łaczach tp. Mój problem polega na tym , że w dzień predkość internetu wynosi najwyżej 5,6 mb/s a tak pod wieczór 3,9 mb/s. wcześniej miałem internet z neti 1 mb/s i wszystko było ok dostawałem pełną prędkość 1024 Kb ale jak zmierzyłem 6 mb/s na speed tescie to wyszło że mam 1120 Kb czyli nic na tej 6 nie zyskuje bo tylko ok. 150 Kb :evil: :evil: . Do najbliszej centrali mam jakieś 6/5 km. Czy to przez tą odległość niemoge korzystać z tak wysokiej prędkości ??

Z góry dziękuje za pomoc.

PS: Pod spodem wynik speed testu !!!

Obrazek

Jak widać mam 6 a niedorównuje szybkością nawet 2 !!!! Help :evil:
To nie zależy z jakiego serwera jest pomiar tu np. Brazylia mierzyłem też na innych !!

PSS: Mój ping w grze counter strike 1.6 wynosi 40-50 a w speed tescie wykazało że powinienem mieć 15-17 !!!! Nie rozumiem tego. :evil:
wojt3k

Re: Problem z internetem 6 mb/s

Postprzez tribalwar 3 sty 2011, o 23:08

A w umowie nie masz czasem sławetnego wpisu "prędkość do 6Mbps"?

Jeśli tak - to...
Kocham po prostu te miejsca na świecie, w których prawo telekomunikacyjne i instytucje typu UKE czekają na swoje pięć minut w programach typu "Uwaga". Przypomina to czasem odpowiedzi sprzedawców chińskich klonów obuwia markowego, którzy na każdą reklamację mają automatyczną odpowiedź typu - but rozpadł się w 3 tygodniu użytkowania z powodu niewłaściwego chodu klienta... Różnica pomiędzy roszczeniem gwarancyjnym a niespełnieniem warunków umowy jest obecnie bezcenna. Za wszystko pozostałe można zapłacić kartą M*****C***...

Sprawdź co masz wpisane w umowie. Być może to jest klucz do odpowiedzi lub reklamacji. Technicznie wygląda na jakiś overbooking.

Jeśli nie - to...
Na wszelki wypadek sprawdź parametry łącza zmierzone przez ADSL, w czasie "spowolnienia". A także zrób ponowny speedtest, ale na http://www.numion.org.
Robiąc powyższy test postaraj się, aby przeglądarka była jedyną aplikacją "intensywnie" testującą Twój net. Inaczej będziesz miał dylemat Zakładu Energetycznego, który odczytuje licznik, ale nie mierzy cichych odbiorców, na lewo podłączonych przed licznikiem. A potem 2+2=8 :evil:

Pozdrawiam
Tribalwar
tribalwar

Powrót do Usługi na linii TP