Netia - niech się ludzie dowiedzą

Netia - niech się ludzie dowiedzą

Postprzez kasus 1 lut 2011, o 22:54

Jestem tutaj nowy, ale krzywdy ze strony Netii odczuwam już od początku kwietnia 2010. Tragedia smoleńska spowodowała, że nie zażądałem wycofania umowy - pomimo, że miałem wszelkie podstawy. Nie wywiązują się z terminów, przerzucają nawzajem z tepsą odpowiedzialnością a właściwie jej brakiem.
W okresie niespełna 7 miesięcy miałem około miesiąca przestoju - praktycznie za każdym razem na początku "darmowego weekendu". Darmowy więc nic nie tracę - czyż nie tak? Do tego dochodzi skandaliczne wykpiwanie się od odpowiedzialności i kłamliwe tłumaczenia działu reklamacji.

Powinniśmy rozkolportować nasze doświadczenia jak się tylko da - wzdłuż i wszerz sieci. Netia jest nachalna i wciąż atakuje abonentów. Tepsa jest zła ale Netia na łączach tepsy, to dopiero udany operator. Ta firma musi odczuć skutki swych nieuczciwych praktyk. Jeśli ktoś ma pomysł, to zapraszam - organizujmy się przeciw naciągaczom.
Zbierajmy pomysły - zresztą może ktoś to robi - nie zauważyłem, będę wdzięczny za wskazówki.
Nie trzymajmy swoich doświadczeń na swój wyłączny użytek - niech nas zobaczą ;-) Może Netia się zmieni albo zniknie.
Pozdrawiam
NETIA - NIEBEZPIECZNY INTERNET DLA DOMU
kasus

Re: Netia - niech się ludzie dowiedzą

Postprzez tribalwar 14 lut 2011, o 13:47

@kasus
Miałem nie komentować tego wpisu... ale potraktuję go jako fundament pewnego podejścia.

Żyjemy w czasach i warunkach wolnego rynku. Opisz proszę w jaki sposób rozstałeś się z Netią skoro "krzywdy ze strony Netii odczuwam już od początku kwietnia 2010".
Czy zareklamowałeś usługi na piśmie, czy zebrałeś materiał potwierdzający Twoje problemy?

Zmierzam do tego, że Internet jest obecnie taką samą usługą jak np. telefonia komórkowa. Stale nie ma zasięgu? A to już jest podstawa do zerwania umowy... Pierwsza taka sprawa miała już miejsce w Polsce. I to Operator GSM zaciągnął Klienta do sądu, aby dostać od owego sądu w "gębę".

Jeśli masz "zarejestrowane" przerwy w dostępie do Internetu i sam nie jesteś ich powodem (np. włam sąsiadów do Twojego domowego AP), powinieneś wystąpić do Operatora o rekompensatę za ten okres. Nagrywaj rozmowy, zbieraj korespondencję - na końcu zaproponuj zakończenie umowy.
Jeśli masz absolutną pewność swoich racji kolejną korespondencję wyślij z kopią do UKE.

Bądźmy dorośli. Zawierając umowy pamiętajmy, że nie są one paktem z diabłem. Nieuczciwych dostawców należy piętnować, ale efektywnie i konstruktywnie. Naciągacze padną trupem, a firmy, które mają wolę walki o samodoskonalenie przetrwają.

Dla wyjaśnienia - sam jestem ex abonentem TPSA, obecnie abonentem Netii - a za rok być może abonentem Netii lub TPSA lub np. CP. Netia właśnie kolejny raz dała w moim przypadku ciała - tym razem w kwestii e-faktur.
Mimo to, jeśli zbiorę się - to opiszę konkretnie ten temat i pozostawię po sobie logikę jego rozwiązania, albo nie będę spamował na tym forum.

Miałem nie komentować tego wpisu, ale zaczynam jako moderator dochodzić do punktu, w którym zacznę usuwać z forum wpisy typu "...Netia zrobiła mnie w ch*ja - ostrzegam Was i naród Somalii przed tymi naciągaczami..."
Nie zamierzam tego robić, ponieważ jestem Panią Jolą Marketroidowską z Netii, lecz dlatego, że jeśli ktoś ma bolesne parcia, to zamiast o nich tu pisać - niech idzie do Lekarza Ostatniego Kontaktu albo proktologa.
Z zainteresowaniem poczytam o plusach i minusach jego terapii, podobnie jak z radością oglądam reklamy o tym, co wylatuje z tyłka psa Bruno po zjedzeniu Pedigree. Zazwyczaj w trakcie tych reklam jem obiad lub kolację...

Tak więc kasus nie traktuj powyższego jako wycieczki przeciw Tobie.
Masz problem - opisz jak go rozwiązałeś. Podpowiedz innym jak to się robi i czego należy unikać w czasie wymiany ciosów z tą czy inną firmą.
To że Netia jest jaka jest - mamy napisane w nagłówku tego forum.

Na pewno pomożesz sobie, innym i personelowi naziemnemu bogów miedzianego Internetu.

Pozdrawiam
Tribalwar
tribalwar

Powrót do Usługi na linii TP