Początki internetu z Netii :)

Początki internetu z Netii :)

Postprzez kemotore 20 kwi 2010, o 14:13

Witam
Chciałbym na bierząco omawiać jak działa firma Netia.
Skusiłem się jednak na tego neta , za przemawiało to że mieszkam w Sycowie i podobno mają tu skrzynkę LLU co już dużo rokuje na sprawne działanie, do tego mam do centrali jakieś 900m i to na kablach netii więc problemów nie powinno być.
Zapewnili że za 2 tygodnie już będę miał neta.

Po tygodniu czytaniu za i DUŻO więcej przeciw, dałem im szansę.

Umowa dotarła do nich 16 kwietnia 2010 to jest piątek (celowo piszę rok hihihihihi)

20 kwiecień 2010 (wtorek)
Dzwonie na infolinię (1min czekania) - jeszcze nie mają jej w systemie, powiedziano abym zadzwonił za tydzień to już coś będą mogli powiedzieć co się dzieje ze zleceniem. Coś mi już źle wygląda bo jeśli potrzebują tygodnia aby wklepać moje dane do komputera to gdzie instalacja internetu... Obym się mylił.
kemotore

Re: Początki internetu z Netii :)

Postprzez kemotore 22 kwi 2010, o 13:01

22 kwietnia 2010 (czwartek)
Otrzymałem modem od Netii kurierem GLS

Jak na razie wygląda pięknie :)
Na infolini zapewnili mnie że w następnym tygodniu uruchomią linie.

T
kemotore

Postprzez jump 30 kwi 2010, o 13:43

Cześć...

Ja podpisałem z nimi umowę troszkę wcześniej... routera otrzymałem 12 kwietnia 2010. Też mi się wydawało, że wszystko będzie super... Technicy przyszli w piątek bo tak się z nimi umówiłem i net miał być tego samego dnia... I wcale się nie zdziwiłem jak do nich zadzwoniłem i mówią mi, że muszę jeszcze trochę poczekać... Czekam aż do dziś i mają ostateczny termin do 4 maja br., a jak nie to chyba zerwę z nimi umowę.
Przez cały tydzień codziennie zgłaszałem usterkę i nic nie dało..., zawiodłem się na nich. Mam nadzieje, że mnie podłączą...
jump

Postprzez kemotore 30 kwi 2010, o 15:22

Witam
To znowu ja
Mamy 30 kwietnia 2010 (piątek) właśnie się umówiłem z technikiem na instalację.
Będą u mnie 4 maja (wtorek)
W między czasie dowiedziałem się że mam do centrali 384 m więc wszystko w dalszym ciągu wygląda obiecująco.
Mam nadzieję że następnego wpisu dokonam z łącza Netii.
Pozdrowionka
Tomek
kemotore

Postprzez kemotore 6 maja 2010, o 09:58

Witam
Byli 4 maja pogrzebali w kablach i miałem nadzieję że ruszy net tego samego dnia.
Niestety dopiero na następny dzień (5 maja 2010) zadzwoniła miła Pani i pinformowała że już powinno działać.
Wróciłem z pracy wpinam modemik i LIPA , modem się nie synchronizuje.
Dzwonienie na 801 802 803 (z komórki) przez 40 min nic nie dało, zostawiłem tylko reklamację że nie działa.
Pierwszy konsultant chciał mi powiedzieć że do aktywacji internetu nie potrzebna jest synchronizacja (PORAŻKA!) :)

Chyba dopiero teraz zaczyna się moja przygoda z internetem :) a raczej z jego brakiem...
Tomek

P.S.
Dla pracowników Netii.
Mój numer umowy to ***
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 2 lis 2010, o 16:04 przez kemotore, łącznie edytowano 1 raz
kemotore

Postprzez jump 6 maja 2010, o 16:08

heh... a mi już miesiąc mija od podpisania umowy i nadal nic... dali mi tylko konto tymczasowe z jakąś prędkością 2kb/s (czy jakoś tak)... a mieli zadzwonić, może niedługo się uda im mnie podłączyć. I chyba z 5 razy pod rząd zgłaszałem usterkę, no i na ich niekorzyść rozłączyli mnie. A w zamian mi dali konto tymczasowe... gdyż konsultantka nie mogła już nerwowo wytrzymać...

A i pamiętajcie że powinni do dwóch tygodni podłączyć jeśli na linii Netii (tak jest w umowie), a jeśli tp to do 30 dni...
jump

Postprzez deze 7 maja 2010, o 13:04

Witam
Mój problem :
miałem internet 4Mbit/s skusiłem się na 20 i co się okazuje,mam w porywach 8Mbit/s,co na to Netia? Odpowiedz :w promocji jest napisane do 20 Mbit/s,więc według szanownego operatora wszystko jest OK.Tylko za 8Mbit/s trzeba zapłacić 56zł a za 20Mbit/s już 69zł,ot taka subtelna różnica.
Prawdopodobnie moje łącze nie wyciągnie tych 20 Mbit/s.
Sprawdzenie tego leżało po stronie operatora.
W poniedziałek wysyłam fax rozwiązujący umowę (każdy klient ma 10 dni na rozwiązanie umowy)Wracam do 4 Mbit/s
deze

Postprzez kemotore 7 maja 2010, o 14:30

Witam
Jest piątek 7 maja 2010 wczoraj był u mnie technik i poprawił kabelki.
Obiecali mi przy składaniu reklamacji że ktoś się zjawi następnego dnia i tak się stało,o dziwo!
Urwałem się specjalnie z pracy na godzinę aby sprawdzić czy wszystko gra, aby przypadkiem znowu na gościa nie czekać.
Sprawdziłem i SUKCES! wszystko działa, modem się synchronizuje, rejestracja , restart i śmiga.
Na speedtest.net dokładnie tak jak w umowie , tylko zaniepokoiły mnie pingi , po kraju sygnał się błąkał od 50 do 120 ms , poczytałem i się dowiedział o systemie kodowania Fast i INV... coś tam. Poprosiłem o zmianę kodowania i podobno to przełączą (jak przełączą to wklepie tu wyniki testu). Mam strasznie blisko do centrali więc modemik nie powinien się rozłanczać.

Nie ukrywam że sporo wiadomości o łączach netii wyczytałem z http://blog.netia.pl/ super sprawa, bardzo mi się podoba taki kontakt, wystarczy poczytać aby wiedzieć jak postępować w danych sytuacjach.

Szczególnie pozdrawiam Pana Karola Wieczoreka wg mnie to KAROL POWINIEN BYĆ TWARZĄ NETII - Najbardziej przyjazną klientowi - pełne uznanie za Takie zaangażowanie.

Aktualizuję
Mój wynik dla 4Mb łącza na Cu Netii z 25.05.2010 godzina 23.45
Obrazek

Tomek i Asia ;-)

AKTUALIZACJA 6.10.2010 6 września 2010 r

Po tygodniu kiedy pojawiła się opcja 20 Mb zamówiłem, wszystko pienie przeszło, w umówionym czasie działa, bez problemu.
Poniżej zamieszczam test łącza o godzinie po 17 gdzie leci ponad 2,5 MB/s ;-)
Obrazek
Pozdrowienia dla Karola Wieczorka ;-) (synonim wzorowej obsługi klienta)
Fakt faktem że widziałem taki transfer około 5 razy od 3 miesięcy ale jest :-)
TiA

P.S.
Łącze pełne szczęśliwości ;-)
Obrazek
kemotore

Postprzez kemotore 27 wrz 2010, o 16:41

Uzupełnienie
Zainstalowałem sobie Ubuntu , JESTEM POD WRAŻENIEM !!! Piękny system , polecam.
Na Ubuntu jest cały czas to co daje Netia i to piękny system potrafiący korzystać z tak szybkiego łącza.
Oto wynik testu z godziny 16.30 (piniedziałek)

Obrazek

Rada dla wszystkich.
1.Jak netia to NIGDY na łączach TP
2.Router dobrej firmy.
3.Cudowny darmowy system bijący o głowę wyglądem i funkcjonalnością okienka ( UBUNTU)

Oto przepis na dobry NET

TiA
kemotore

Postprzez tribalwar 27 wrz 2010, o 22:15

ad. 1
Z Twojego postu wynika, że nie pozostaje mi nic innego jak tylko zrezygnować z usług Netii...

Czyli co mają zrobić Klienci, w których miejscu zamieszkania nie ma Netii i nic nie wskazuje na to, że kiedyś będzie? I wcale nie oznacza to, że mieszkają na wsi zabitej dechami. Nie brać usług od Netii?
To tak jak z tym Ubuntu...
tribalwar

Następna strona

Powrót do Usługi na linii (przewodowej) Netii