Początki internetu z Netii :)

Re: Początki internetu z Netii :)

Postprzez kemotore 28 wrz 2010, o 09:40

Witam
Na początku jak chciałem założyć neta od Netii też byłem pełen obaw , ale moja odległość do centrali i kable od Netii podpowiadały mi że wszystko będzie ok. Nie pomyliłem się, raz było lepiej raz gorzej ale po zmianie systemu zauważyłem że to gorzej to przez zjebane okienka Mikrosoftu.
Odnośnie tego co masz zrobić z netem od Netii na kablach TP.... Oglądnij sobie ostatnią reklamę TP Neostrady że "Witają powracających" odpowiedź sama się nasuwa. Ciężko pracowali aby skutecznie obrzydzić net "nie swoim"

Szkoda nerwów aby się motać między Netią a TP. Niech sami się gryzą.
kemotore

Postprzez tribalwar 28 wrz 2010, o 19:30

kemotore jeśli uważasz, że TP odzyskuje "swoich starych" Klientów od Netii, stosując jakieś brudne tricki to zapewne masz jakieś super "żelazne" argumenty w rękawie, albo piszesz na zlecenie. Proponuję dać temat na żer do "Uwagi" i cała Polska dowie się o niecnych praktykach TP.
Przyszło mi do głowy, że przy tym poziomie teorii spiskowych mógłbyś zarobić trochę kasy w działalności konsultingowej. Sprzedaj Rosjanom pomysł, aby ich obecny Pan Premier nadał "wstecznie" honorowe obywatelstwo Neilowi Armstongowi. Mógłby potem zareklamować się u siebie, jako pierwszy przywódca, który odkręcił największe kłamstwo w historii nowożytnej. Bowiem w tej sytuacji ewidentnie na Księżycu stanął jako pierwszy obywatel ZSRR.

Mieszkam w śródmieściu niejakiego Warsaw DC. Prawda jest taka, że bez zasobów kablowych TP prawdopodobnie nie miałbym dziś usług Netii. Od chwili, gdy Netia dostała koncesję na Warszawę (przypomnijmy - w marcu 2000) do dnia dzisiejszego, w mojej okolicy, Netia nie zrobiła nic. Dopiero w 2009 roku konsultanci Netii zaczęli do mnie dzwonić i proponować cokolwiek. Ale to jest głównie wynik decyzji UKE narzucających TP warunki WLR (przypomnijmy - druga polowa 2008). To o czymś świadczy.
TP nic mi nie psuje, nic nie zakłóca, nie przeszkadza Netii w jej biznesie. Żeby było bardziej pikantnie TP ma pełen zakres możliwości uwalenia usług Netii dostarczanych do mnie. Przecież mój Net24 to dalej ta sama Neostrada co rok temu, to samo łącze co rok temu, te same zasoby TP po drodze, aż do punktu styku z Netią "na górze sieci". Różnica jest taka, że mam trochę lepsze pingi, ale to chyba efekt tego, że to łącze dla Netii więc zapewne wszyscy tam w tej TP obchodzą się z nim jak ze śmierdzącym jajkiem. A tak byłem w jednym worku z resztą niegrzecznych dzieci Neostrady.
Inwestycje Netii w sieć dostępową w moim miejscu zamieszkania sprowadzają się do postawienia stojaka z DSLAMami, aby w ramach LLU podpiąć się do łączy kablowych TP. Łączy które TP bardzo uczciwie i profesjonalnie rozbudowuje, wymienia i konserwuje. Wiem - ponieważ jest to akurat moja branża, a prace prowadzone są na moich oczach (tzn. pod moim oknem) 8-) Widzę materiały, sprzęt, ludzi, podwykonawców, ich podejście, zaangażowanie. Pozytywnie ujmując ci ludzie nie różnią się obecnie niczym od tych, których spotkałem w relacjach ze służbami technicznymi Netii przy kilku projektach. Może to ta lepsza część Polski i pracują tu wyselekcjonowani ludzie, aby "witać Klientów wracających do Neostrady"...
TP zostanie wzięta przeze mnie pod uwagę za 17 miesięcy, po zakończeniu umowy z Netią. Nie dlatego, że Netia jest zła czy dobra. Przy obecnym poziomie "marketingowo poprawnych niedomówień" u obu Operatorów wolę mieć następnym razem możliwość spokojnego przeczekania kilku, zamiast kilkunastu miesięcy do końca umowy. Potem ewentualnie podziękować na kolejne 12 miesięcy za współpracę, zamiast udowadniać komukolwiek, że rynek zmienia się a ja nie jestem bohaterem "Mamy Cię".
Im więcej z nas Konsumentów nabierze tej świadomości, tym lepsze i bardziej kompleksowe usługi dostaniemy za rok czy dwa.
tribalwar

Postprzez kemotore 29 wrz 2010, o 08:25

Powinieneś się tylko cieszyć że masz taki stan łącza.
Inny obraz się ma po przeczytaniu kilkudziesięciu postów klientów Netii którzy przeszli z Neostrady.

Właściwe podejście do wyboru operatora to ocena jego infrastruktury, serwisu na danym terenie i to jest wyznacznik dla mnie. Inne warunki są w Warszawie DC a inne w Sycowie DC ( :) )

U mnie wygląda to tak
- przez Syców przechodzi sieć szkieletowa Netii
- do centrali mam około 350 m po kablu
- kabel Netii do mieszkania pociągnięty około 7 lat temu

Pierwsze co należy zrobić to rozeznać się w możliwościach w danej lokalizacji a później zamawiać.
kemotore

Postprzez tribalwar 29 wrz 2010, o 11:35

Z całym szacunkiem, ale - Srata tata...
Przeciętny Jan Kowalski w Warszawie czy Sycowie nie wie i nie chce wiedzieć nic o tak zawiłych problemach jak to ile metrów i jakiej sieci szkieletowej ma w okolicy.
Dzwoni do niego "panienka z okienka" i mówi dajemy 20Zylobajtów/ms Internetu za 59PLN. Bierze Pan? I co wtedy odpowiada Jan Kowalski? A spieprzaj dziadu!!! :lol:
Potem przy kolacji nabija się z tego przy swoim dorastającym dziecku i nawiązuje się dyskusja. W końcu "ojciec oddzwaniają i zamawiają", bo taniej niż w TP, Aster City, czy innym TeleFajfusie. A potem zaczyna się nowa era albo stare schody do nikąd.
I nie jest to wina Jana Kowalskiego, że żali się, pisze posty i wraca z podkulonym ogonem do starego Operatora. Jego wina, że nie sprawdził sobie linii??? Wolne żarty.
Problemem są ilości i ludzie. Konkretnie ilości zamówień po promocjach i rzetelność ludzi, którzy to obsługują. Dzieje się tak i w TP i w Netii. Giną umowy, zlecenia. Ktoś nie sprawdzi WT z dostawcą WLR lub nawet we własnej sieci.
I zamiast cudnych 20Zylobajtów/ms jest ledwie 1Mbit/s. I to w porywach jak deszcze nie są niespokojne...
Psim obowiązkiem usługodawcy jest sprawdzić warunki techniczne i potem oferować rzetelnie usługi. Klient kupuje gotową sprawdzoną usługę. I ma nie mieć z nią problemów. A jak ma problem, to powinien dostać pomoc, odstąpienie od umowy albo zadośćuczynienie. A nie karę umowną, bo nikt nie potrafi znaleźć z nim kompromisu.

Cieszę się więc, razem z paroma tysiącami ludzi w mojej okolicy, że rzetelna firma TP oferuje nam takie super sprawne łącza. Cieszę się też, że rzetelna firma Netia oferuje mi sprawdzone technicznie usługi na rzetelnie utrzymywanej przez rzetelną TP sieci. Najbardziej mnie cieszy to, że żyję w skansenie, w którym nikt z obu rzetelnych firm nie postępuje nierzetelnie przeciw swojemu partnerowi. Tak - Partnerowi. Bo bez TP nie miałbym tańszego i trochę szybszego Internetu, oraz droższego telefonu z Netii. Dosłownie i w przenośni 8-)
Obu firmom życzę sukcesów i stałego uelastyczniania oferty zamiast kar umownych i cyrografów na 2-3 lata...
tribalwar

Postprzez kemotore 29 wrz 2010, o 23:12

przebrnąłem przez Twoją odpowiedź jak huragan.
Jedno powiem:

MAM TO W DUPIE KTO BĘDZIE MIAŁ DOSTARCZAĆ NET. NET MA BY C NA NAJLEPSZYM POZIOMIE !!!

PA!
kemotore

Postprzez tribalwar 30 wrz 2010, o 19:25

Cieszę się, że w końcu dotarłeś do tego wniosku... :)
tribalwar

Postprzez kemotore 3 lis 2010, o 22:23

SERCE I ROZUM może pocałowac mnie w D
Mam neta z Netii i kurcze jestem zadowolony!
I od początku pisałem że jak net od Netii to po ich kablach i na 100% będziecie zadowoleni.
Obrazek

P.S.
Niektóre osoby na tym forum to ludzie pracy, komu by się chciało rozpisywać po kilka stron o bele czym (chyba że mają płacone od ilości znaków :)

Pozdrawiam dział marketingu TP/Netii (obojętne :)
kemotore

Postprzez barbara330 17 lut 2011, o 11:46

Ludzie Netie można łatwo wyrobic. A jak to juz wam mówie.

1. Dzwonia i chca wam obnizyc cene internetu i "dać" tel. i niby na tym oszczędzacie. Ale obszyć sami sobie możecie ta cenę za internet. Wystarczy tylko zadzwonić na infolinie połączyć sie z konsultantem (801 802 803) i powiedzieć, że chcesz skorzystać z GWARANCJI CENY a jeśli konsultant nie chce tego zrobic wystarczy w SWOJEJ UMOWIE Z NETIA znaleźć ten punkt o gwarancji ceny zacytować i już. Każdy to z was ma w umowie, że 2 razy podczas trwania umowy może zmienić cenę do ceny aktualnej bez jakich kolwiek dodatkowych opłat np jeżeli płacisz za 2mb-59 to w tej chwili mozesz płacić 49 za 2mb - bez brania telefonu za 35zł.Ps. jeśli dzwoni do was konsultant to zapytajcie skąd jest jeśli wam powie ,że z Krakowa czy dokładnie z ZIELONEK pod krakowem- smiało podziekujcie bo was tak oszukaja ,że bardziej nie mozna.
barbara330

Postprzez kemotore 27 maja 2011, o 08:33

Witam
Netia uruchomiła swój test
http://tester.netia.pl

Prosty jak na razie test prędkości a to moje wyniki.

Obrazek

Mój model to Fritz!fon 7150
synchro 25483/967 Kbit/s
na Cu Netii, 380 m od centrali
kemotore

Poprzednia strona

Powrót do Usługi na linii (przewodowej) Netii