Netia kilka pytań

Netia kilka pytań

Postprzez companiero 28 maja 2011, o 16:17

Witam

Jestem świeżo zarejestrowanym forumowiczem , choć kontakt z Netią mam od lat . Był to mój 1 operator tel. + internet bodajże 100godzin :) ..ale to było dawno temu , później TP + "internet nocą" (gdyż była to lepsza oferta niż 100h :twisted: ) a później już neo ale zrezygnowałem ze względu na cenę i od około 2 lat znów mam Netię 4MBit + VOIP .

Nie wiedzieć czemu chociaż Netia ciągnęła kabel po raz pierwszy to mam LLU (pewnie TP wykupiła łącze -kiedyś były słupki zmieniane z Netii na TP ) .

Generalnie jestem zadowolony jeśli chodzi o internet - transfer trzyma OK , posiadam modem P-2602RL-D1A + swój routerek .

Czuję się tylko nieco oszukany VOIPem którego mi wcisnęli , często zalicza różne "zwisy" sygnał zajętości lub zaniki słyszalności . Wiem że jest to domeną VOIPów , pracuje u innego dostawcy usług więc się trochę orientuje . Problemy są na tyle krótkie i generalnie sam potrafię je rozwiązać (restarty ) .Tak że nie ma sensu zawracać głowy konsultantom lub upominać się o reklamacje finansową która zapewne i tak obowiązuje gdy problem trwa dłużej niz 24h .

Druga sprawa to modem na który jestem skazany bo ma bramkę VOIPa , hasła SIP nie potrafię wydobyć . Kiedyś był prosty sposób przez wtyczkę do FF obecnie już to nie działa:) . Zapewne potrzeba iście hakerskich metod by takie hasło zdobyć i używać własnego urządzenia . Obecnie mam 2 urządzenia miło by było mieć 2 w jednym i jeszcze żeby to w miarę działało .

Niedługo kończy mi się umowa i tak sobie zerkam na ASMAXA AR 1004 z wifi za 1 zł w promocji na stronie Netii , z opinii w necie wynika że są z nim problemy często się wiesza .

Najbardziej odpowiadał by mi sam net z netii bez telefonu ale wówczas musiał bym płacić opłatę za utrzymanie łącza i wychodzi cenowo prawie na to samo :( .

Przepraszam za długi wstęp :) . A moje pytania to :

1:Czy może jest jeszcze jakiś prosty sposób na wydobycie hasła VOIP z P-2602RL-D1A ?

2:Czy jest możliwość przy nowej umowie z Netia przywrócenia telefonu w standardzie POTS ? ,no i oczywiście czy wówczas również można mieć prędkość 4mbit czy tylko 2 ?.

3:Czy podsiadając POTS w TP można podłączyć internet z Netii ?

4:Czy ktoś posiada modemorouter Asmax ar 1004g i jak sie ów sprawuje ?.

Pozdrawiam :)
companiero

Re: Netia kilka pytań

Postprzez mala 29 maja 2011, o 15:46

Chyba jedynym sposobem (przynajmniej inny nie przychodzi mi do głowy) na przywrócenie telefonu POTS jest przejście z telefonem i internetem do TP, albo przejście z samym telefonem do TP i rezygnacja z internetu w Netii. Potem mając telefon w Tp musisz podpisac umowe na internet LLU w Netii i po jego założeniu przejść z telefonem do Netii. W taki sposób będziesz miał LLU współdzielone (czyli sam internet) + normalny POTS w Netii (czyli WLR).

JAk dla mnie zbyt dużo zachodu i komplikacji i osobiście wolałabym co jakiś czas restartowac urządzneie niz bawić się w cos takiego.
mala

Powrót do Usługi na linii TP